ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Szatnie automatyczne

Trudno dziś wyobrazić sobie dobrze prosperującą, dużą pralnię bez automatycznej szatni, czyli inaczej bez automatycznego, inteligentnego transportera odzieży.

Nie można opisać uniwersalnego modelu szatni automatycznej, gdyż z reguły ich konstrukcje są tak zaprojektowane, aby dostosować się do konkretnego pomieszczenia, w którym szatnia automatyczna ma pracować. Jest to możliwe i dość proste do wykonania, bo takie szatnie automatyczne składają się ze specjalnych stalowych modułów, które pozwalają na nieskomplikowane ich łączenie w dowolnych konfiguracjach. Moduły można łączyć zarówno w poziomie jak i w pionie. Trzeba zaznaczyć, że moduły różnią się między sobą kształtem i wielkością, nie są identyczne, ale są kompatybilne, są jak klocki z tego samego pudełka, które można łączyć w różnych kierunkach. Taka elastyczność stalowej konstrukcji powoduje, że można ją dostosować praktycznie do każdego wnętrza, a jeśli warunki lokalowe na to pozwalają, można zastosować je nawet w dwóch poziomach, co jeszcze bardziej zmniejszy ilość zajmowanego przez szatnie miejsca.

Funkcjonalność to jedna z najważniejszych zalet tego rozwiązania. Dzięki inteligentnej, modułowej konstrukcji i zastosowaniu unikalnych, nowoczesnych materiałów, taki właśnie system przechowywania odzieży ma szerokie zastosowanie w praktyce. Jest niezwykle wprost ekonomiczny- potrzebuje bardzo mało miejsca, a daje możliwość przechowywania bardzo dużej ilości odzieży. Na dodatek sposób umieszczania i wyszukiwania odzieży jest bajecznie prosty, szybki i w pełni zautomatyzowany. Wystarczy wpisać w komputer numer lub numery potrzebnych sztuk odzieży, a będą sukcesywnie spływać do wyznaczonego miejsca. Ma to również taką zaletę, że nawet wielką szatnię może obsługiwać tylko jedna osoba i nie musi ona odchodzić od lady w poszukiwaniu odzieży do wydania, bo wpisana komputerowo w system, sama przyjedzie. Wystarczy klawiatura komputera, aby błyskawicznie umiejscowić potrzebną do wydania odzież, a możliwość wpisywania kilku pozycji naraz niezwykle przyspiesza cały proces wyszukiwania i wydawania odzieży. Trzeba zaznaczyć, ze transporter zawsze wybiera najkrótszą drogę do operatora . System transportowania odzieży jest automatyczny, ale na życzenie klienta można wybrać rozwiązanie manualne.

Szatnie automatyczne są też estetyczne. Wykonano je w nowoczesnym, prostym stylu, a taki pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Wszystkie akcesoria takie jak na przykład antypoślizgowe wieszaki czy numerki wykonane są podobnym, nowoczesnym stylu.

Szatnie automatyczne mogą być montowane nie tylko w pralniach, świetnie sprawdzą się salach koncertowych, teatrach, kinach, szkołach, uczelniach, czyli wszędzie tam, gdzie potrzeba skomasować dużą ilość odzieży na niezbyt dużej powierzchni i gdzie wydanie odzieży musi nastąpić w szybki sposób.

Sorvana Polska jest przedstawicielem na nasz kraj firmy METALPROGETTI – światowego lidera w produkcji transporterów odzieżowych.

Najczęściej wybierany jest nowoczesny system Portabiti, łatwy w montażu i w utrzymaniu, gwarantujący indywidualne dostosowanie do potrzeb klienta. Transportery w tym systemie produkowane są w dwóch modelach

1.Model C/70 CASELLE z zaprogramowanym miejscem na odzież

2. Model C/70 CONTINUO bez zaprogramowanych ustawień