ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Suszarki przemysłowe

Działanie przemysłowych suszarek do ubrań opiera się na podobnych zasadach jak działanie zwykłych bębnowych suszarek do ubrań, zresztą obie to przecież urządzenia służące do suszenia ubrań, tylko domowa suszarka robi to w zdecydowanie mniejszej skali i mniej profesjonalnie .

Jest wiele rodzajów suszarek – są suszarki wywiewne, kondensacyjne oraz kondensacyjne z pompą ciepła.

Suszarki wywiewne działają na następującej zasadzie – przez specjalny wąż o średnicy 10 centymetrów para wodna, która jest wydzielana p procesie suszenia jest odprowadzana do kanału wentylacyjnego, lub po prostu na zewnątrz pomieszczenia .

Suszarki kondensacyjne – tam skroploną parę wodną wydzielona w trakcie procesu suszenia w kondensatorze gromadzi się w przeznaczonym do tego celu pojemniku, a po skończonej pracy zawartość pojemnika wylewa się do kanalizacji.

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła to najnowocześniejszy typ suszarek, bardzo energooszczędny i wydajny. W cyklu parowania i skraplania wody jaki ma miejsce podczas suszenia, pompa ciepła umożliwia odzyskanie dużej części energii cieplnej .

Suszarki przemysłowe mają oczywiście różną ładowność ( rozpiętość pomiędzy 5-90 kg) . Mogą być to suszarki z podgrzewem elektrycznym, gazowym lub parowym.

Większość nowoczesnych suszarek wyposażona jest w skomplikowaną elektronikę, która pozwala kontrolować wilgotność, wagę wsadu i stopień wygładzania, są oszczędne, wydajne i ekologiczne.

Oto opis modeli suszarek Kannegiesser Sovrana Polska

Suszarka Kannegiesser PowerDry – uniwersalna, wysokowydajna suszarka przemysłowa z bardzo dużym przekrojem bębna. Urządzenie oferuje możliwość roztrząsania i suszenia większości popularnych tkanin takich jak praktycznie wszystkie tkaniny mieszane, mikrofazy, laminaty, frotte czy nawet tkaniny specjalistyczne. Znajduje zastosowanie praktycznie w każdym rodzaju pralni.

W modelu Kannegiesser PowerDry zastosowano nowoczesną technologię ECO2power, która pozwoliła na bardziej ekonomiczne wykorzystanie energii. Nowa konstrukcja bębna, który wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz zoptymalizowany przepływ suchego powietrza, pozwoliły dość mocno zwiększyć efektywność całego procesu suszenia . Wielostopniowy system filtrowania daje pewność utrzymania higieny i wyeliminowania niemiłych zapachów.

Producent zaproponował kilka rodzajów ładowności suszarki – od 40 do 100 kilogramów wsadu. Tak duża rozpiętość załadunku powoduje, że suszarka może być wykorzystywana zarówno w mniejszych pralniach jak i w bardzo dużych pralniach przemysłowych.

Suszarka Kannegiesser PowerDry jest łatwa w obsłudze, zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na szybszy i wygodniejszy załadunek i rozładunek suszarki.

Suszarka Kannegiesser 258 Passat

Nowy model 258 Passat zastąpił cenioną przez wiele lat gazową suszarkę przemysłową Kannegiesser Passat 253. Producent zdecydował się na współpracę z instytutem badawczym, co zaowocowało nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi takimi jak nowy profil turbin czy system odzysku ciepła ECO, co oczywiście zwiększyło znacznie oszczędności energii i poprawiło jakość suszenia.

Nowym rozwiązaniem jest też system Infra Touch z wykorzystaniem podczerwieni.. Jest to po prostu wprowadzenie w pełni zautomatyzowanej kontroli temperatury. Nowe technologie dały możliwość suszenia praktycznie wszystkich delikatnych i naturalnych tkanin, bez obawy zniszczenia.

Oczywiście system sterowania jest w pełni zautomatyzowany i całkowicie bezpieczny.