ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Pralnico wirówki

Jak sama nazwa wskazuje maszyna pralnicza o nazwie pralnico wirówka łączy w sobie dwie niezbędne dla technologii prania wodnego czynności- pranie oraz wirowanie.

Konstrukcja pralnico wirówki jest bardzo stabilna dzięki zastosowaniu w jej budowie podwójnego łożyskowania bębna. Taka konstrukcja umożliwia nie tylko pranie z płynną zmianą obrotów, ale też odwirowywanie dostosowane do rodzaju tkaniny. Pralnico wirówka ma w swojej konstrukcji dość duże, podziurkowane żebra zbierające. Takie nowatorskie rozwiązanie konstrukcyjne maszyny w konsekwencji przysłużyło się do niekrępującego, prawidłowego spadu mokrej bielizny, a optymalny spad z kolei przysłużył się do dodatkowego przewietrzania wsadu. Napęd pralnico wirówki jest sterowany tak zwanym przetwornikiem częstotliwości. Nowoczesna pralnico wirówka ma dodatkową bezstopniową regulację prędkości obrotów prania oraz regulację prędkości odwirowywania. Regulacja obrotów ustawiana jest elektronicznie w zależności od rodzaju tkaniny, jej grubości, stopnia zabrudzenia itp, a to powoduje, że na mokro można bez obawy zniszczenia można prać nawet najbardziej delikatne tkaniny, które do tej pory mogły być tylko prane na sucho ( procesie czyszczenia chemicznego nie można niestety wykluczyć silnie toksycznych rozpuszczalników, więc osoby cierpiące na alergie nie mogły korzystać z tej usługi) .

Nie bez znaczenia dla wyboru pralnico wirówki są też doskonałe parametry oszczędnego zużycia prądu, wody oraz środków piorących.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego urządzenia, jest też możliwość dowolnej konfiguracji z dodatkowymi funkcjami taki jak bariera higieniczna ( absolutnie konieczna w przypadku obsługi szpitali czy innych zakładów związanych z medycyną) , zintegrowana z pralnico wirówką waga czy tak zwany odzysk wody. Pralnico wirówki mają też różną ładowność, (praktycznie od 5 do 180 kilogramów wsad), można wybrać urządzenie z podgrzewaniem elektrycznym albo parowym. W zależności od potrzeb można wybrać pralnico wirówkę niskoobrotową lub wysokoobrotową, wolnostojącą lub z możliwością kotwiczenia do podłoża.

Oto przykłady nowoczesnych pralnico wirówek oferowanej przez Kannegiesser Sovrana Polska -

Futura- pralnico wirówka typu Open Pocket

Doskonała, nowoczesna maszyna pralnicza dostępna we wszystkich wersjach załadunku, z barierą higieniczną lub bez, z możliwością wyładunku uchylnego i systemem zbierania danych produkcji .

Pralnico wirówka Favorit

Maszyna z bocznym załadunkiem, dająca możliwości konfiguracji urządzeń pralniczych, zaopatrzona w system odzysku wody, system zbierania danych produkcji, dostępna w wielu wersjach (między innymi z tak zwaną barierą higieniczną).