ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Pralki przemysłowe

Mimo wielu różnic, budowa pralki przemysłowej bardzo przypomina budowę zwykłej pralki automatycznej jaka stoi w prawie każdym polskim domu. Z reguły są to pralki bębnowe, czyli w centrum pralki przemysłowej znajduje się bęben, który jest osadzany poziomo w komorze wodnej i do niego właśnie wkłada się rzeczy przeznaczone do prania.

Budowa bębnowej pralki przemysłowej -

W zależności od rodzaju i przeznaczenia pralki przemysłowej bębny są różnej wielkości. Surowiec z jakiego zbudowano bęben pralki przemysłowej zbudowany jest z perforowanej blachy nierdzewnej wysokiej jakości. We wnętrzu bębna znajdują się specjalne przegrody i komory, których zadaniem jest prawidłowe przemieszczanie się wsadu podczas pracy( bez skręcania i zbijania na przykład). Podczas pracy bębny poruszają się najczęściej w obu kierunkach i są w około jednej trzeciej zanurzone w roztworze piorącym. Drzwi do bębna są okrągłe i przezroczyste, przed przypadkowym otwarciem zabezpiecza odpowiedni zawór sterowny komputerowo. Na ścianach bębna znajdują się zawory ciepłej i zimnej wody, termometr, wodowskaz, wyłączniki elektryczne oraz specjalny hamulec mechaniczny. Jest też oczywiście programator, większy i bardziej skomplikowany w obsłudze, jak typowy programator w zwykłych pralkach domowych. Programator w pralce przemysłowej sprzężony jest z regulatorem hydrostatycznym i termostatycznym, dają one możliwość dozowanie wody i detergentów piorących oraz nawet zmianę parametrów cyklu prania.

Pralki przemysłowe dysponują o wiele szerszą paletą programów prania i wirowania, niż zwykłe pralki domowe, bęben posiada wielostopniową regulację obrotów, co przekłada się na przykład na możliwość zmiany częstotliwości obrotów. Większość pralek przemysłowych posiada funkcję wymuszonego podsuszania wsadu za pomocą gorącego powietrza, systemy ważące oraz mechanizmy rejestrujące na bieżąco przebieg pracy pralki z możliwością ręcznego sterowania. W nowoczesnych pralkach przemysłowych znajdują się też tak zwane instalacje barier higieny, co jest bardzo ważne przy praniu bielizny, czy obsłudze klientów medycznych. Im bardziej nowoczesna pralka przemysłowa, tym więcej programów i rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska, tym większa oszczędność energii podczas pracy pralki oraz jej większa wszechstronność, czyli po prostu możliwość prania szerszego asortymentu, od naturalnych delikatnych tkanin poprzez standardowe, aż po specjalistyczne materiały membranowe i skórzane.

Dobrym przykładem nowoczesnej,wszechstronnej pralki przemysłowej jest model Kannegiesser PowerSpin.

Producent zaproponował trzy modele :

1. PowerSpin PS 40- do 40 kg wsadu

2. PowerSpin PS65- do 65 kg wsadu

3. PowerSpin PS100 – do 100 kg wsadu

 

Wszystkie te modele zapewniają możliwość wyboru najbardziej ekonomicznej opcji prania, szeroką możliwość wyboru programu dostosowanego do rodzaju i grubości tkaniny oraz zupełnie nową jakość centryfugowania. Producent zaproponował między innymi nowatorski napęd bezpośredni sterowany za pomocą przetwornika częstotliwości.

Wszystkie te zaproponowane modle Kannegiesser PowerSpin mają nową budowę bębna, który wyposażony jest teraz w tak zwane oddziurkowanie i ma specjalne wykończenie powierzchni, co w konsekwencji pozwoliło na udoskonalenie procesu odwadniania, zwiększyło jakość higieny, a to z kolei przełożyło się nie tylko na wyższą wszechstronność urządzenia ( szerszy asortyment prania), ale tez poprawiło ogólną jakość prania przy jednoczesnym skróceniu jego cyklu.