ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Pralnice przemysłowe

Upraszczając można pranie podzielić na dwa rodzaje : pranie na mokro oraz pranie na sucho. Inne maszyny pralnicze obsługują pranie na sucho ( agregaty chemiczne), a inne na mokro ( pralki przemysłowe, pralnice przemysłowe), natomiast przygotowanie i wykańczanie odbywa się przy pomocy takiego samego, lub bardzo podobnego sprzętu.

Na rynku jest szeroka paleta różnego rodzaju pralnic - nowych i używanych, tradycyjnych i super nowoczesnych. Ich budowa jest zróżnicowana, ale technologia prania mokrego jest podobna. Polega ona z grubsza rzecz biorąc na umieszczeniu rzeczy przeznaczonych do prania ( tak zwanego wsadu ) do „serca” pralnicy czyli bębna, wlaniu odpowiedniego środka piorącego ( najczęściej jakiegoś detergentu), wybraniu odpowiedniego programu prania, odwirowywania i ewentualnie suszenia, na tym nasza rola człowieka się kończy. Pralnice są zautomatyzowane, same dobierają sobie wszystkie potrzebne parametry.

Duże pralnie przemysłowe obsługiwane są przez jedną z odmian pralnic nazwaną pralnicą tunelową. Pranie w pralnicach tunelowych odbywa się poprzez przemieszczanie się wsadu pomiędzy poszczególnymi komorami z jakich pralnica tunelowa się składa. Pierwsza jest komora wstępna, potem wsad przesuwany jest do komory prania zasadniczego, następnie do komory płukania, potem jest komora neutralizacji, gdzie odbywa się dezynfekcja wsadu. Następnie wsad przesuwany jest pod specjalną prasę, stamtąd do suszarek i na końcu do prasowania. Tunele pralnicze zwiększają wydajność prania, sprawdzają się zawsze w przypadku pralni wodnych obsługujących duże przedsiębiorstwa (np. szpitale, czy sieć hoteli) .

Tunele pralnicze funkcjonują od lat sześćdziesiątych, ale szybki postęp techniczny sprawił, że trudno dziś o porównania, można tylko poinformować, że jedną z najnowocześniejszych technologii w dziedzinie pralnic jest dziś technologia Power Trans. Technologia ta gwarantuje najwyższą jakość prania przy wysokiej wydajności i minimalnym udziale obsługi serwisowej. Urządzenie w znaczny sposób skraca cykle prania, co pozwala na pranie delikatniejszych tkanin. Pralnica tunelowa Power Trans zmniejsza koszty prania zachowując jego efektywność i wysoką jakość.

Oto opis najnowszego modelu zaproponowanego przez firmę Kannegiesser

 

Power Trans PLUS

Ten nowoczesny tunel pralniczy oferuje pranie na mokro na najwyższym poziomie, a przy tym jest niezwykle wydajny i oszczędny, bo zużycie mediów przy pracy jest niezwykle niskie.

Producent zaproponował kilka rodzajów tuneli, a mianowicie dla wsadów 40, 50, 60, 85, 110, 135 kg, a więc widać, że ten tunel pralniczy sprawdzi się zarówno w dużych pralniach przemysłowych, jak i w mniejszych, obsługujących klientów indywidualnych.

Wydajność maszyny zawiera się w widełkach 250-5000 kg na godzinę.

Maszyna dysponuje tak zwanym inteligentnym bilansem wodnym, ma super nowoczesny system sterowania i zarządzania informacjami.