ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Wyposażenie pralni

Wyposażenie pralni to zarówno maszyny pralnicze jak i akcesoria pralnicze. Wyposażenie należy dobierać pod konkretne wymagania pralni- jej rodzaju, wielkości, kształtu pomieszczeń, ilości klientów, po prostu w doborze wyposażenia trzeba kierować się jej specyfiką.

Inne maszyny pralnicze potrzebne są w pralni wodnej, gdzie pierze się za pomocy wody i detergentu, inne w pralni chemicznej, gdzie pierze się na sucho. Dla każdego rodzaju pralni potrzebny jest inny zestaw maszyn, jeśli zaś chodzi o akcesoria pralnicze to niektóre urządzenia się pokrywają. W naszych warunkach pralnie wodne mają charakter przemysłowy, a pralnie chemiczne obsługują tylko klientów indywidualnych, więc nie mają przemysłowego charakteru, choć zdarzają się i większe i mniejsze.

Najważniejszym składnikiem wyposażenia pralni są oczywiście maszyny pralnicze. Niewątpliwie jest to też składnik najdroższy i na dodatek często przesądzający o powodzeniu lub porażce przedsięwzięcia. Dlatego dobrą strategią jest powierzenie doboru całego wyposażenia, w tym oczywiście maszyn, profesjonalnym firmom, które zazwyczaj są przedstawicielami renomowanych producentów i mają dostęp do szerokiej oferty maszyn- nowych i używanych, na bardzo korzystnych warunkach. Jest to szczególnie ważne w przypadku zakupu maszyn używanych- maszyny używane są o wiele tańsze ( 30-50%) , ale po pierwsze ich żywotność jest już mocno ograniczona ( przeciętna żywotność  pracującej non stop maszyny pralniczej to dwadzieścia pięć lat), a po drugie poważna awaria  może zrujnować właściciela pralni, a jeśli używaną maszynę sprzedaje jej producent, która ją wcześniej serwisował, to dostajemy  gwarancję na  najważniejsze części. To eliminuje, albo przynajmniej minimalizuje ryzyko.

Myślisz o założeniu pralni? Zobacz wyposażenie pralni wodnej Kannegiesser

W pralni wodnej podstawowymi maszynami  są pralnice- pralnice bębnowe, pralnico wirówki oraz najbardziej zaawansowane technologicznie tunele pralnicze, które de facto łączą w swoich modułach wszystkie fazy prania na mokro. W innym przypadku w pralni wodnej potrzebne będą  jeszcze  maszyny do odsączania wody ( prasy hydrauliczne, wirówki, suszarki ) i do całego końcowego etapu wykańczania ( prasownice, składarki, podawarki i pakowarki różnego typu).

W pralni chemicznej najważniejszą maszyną jest agregat chemiczny, w którym dokonuje się pełny cykl prania na sucho za pomocą specjalnego rozpuszczalnika. W cyklu wykańczania i przygotowywania do odbioru potrzebne będą jeszcze takie urządzenia jak wytwornice pary, żelazka, wytwornice powietrza o zróżnicowanej  temperaturze itp

Na końcu mnóstwo akcesoriów pralniczych ( stoły pralnicze, regały, wózki,manekiny, wieszaki, wózki, szczotki, pojemniki, pokrowce itp.) i oczywiście różne elementy wystroju i wyposażenia wnętrza, co ma szczególnie duże znaczenia w pralni skierowanej do indywidualnych klientów.