ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Składarki

Składarka jest maszyną przemysłową, która służy do automatycznego składania wcześniej wymaglowanych w pralni rzeczy, nazywanych w żargonie pralniczym asortymentem. Składarka jest nowoczesną maszyną pralniczą, która w całym cyklu technologicznym prania przemysłowego znajduje się zdecydowanie w końcowym etapie, ale bez niej trudno sobie wyobrazić dobrze funkcjonującą, dużą pralnię. Nic więc dziwnego, że składarki znajdują się na wyposażeniu prawie wszystkich pralni wodnych, zwłaszcza tych dużych, które obsługują tak duże zakłady czy instytucje jak szpitale, hotele, zakłady opiekuńcze itp. Nie jest możliwa wydajna praca żadnej dużej pralni bez porządnej składarki.

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów składarek o różnej wielkości, różnej budowie, różnej wydajności i różnych parametrach .

Jeśli chodzi o budowę składarek to upraszczając można powiedzieć, że wszystkie te urządzenia składają się ze specjalnego stołu, nadmuchu powierza i odpowiedniego narzędzia służącego do samego składania, którym w zasadzie może być albo miecz, albo sztaplarka. Składnie może odbywać się albo wzdłuż albo wszerz. Składarki mogą być wolnostojące, albo mogą być częścią ciągu przemysłowego. Różnią się też między sobą stopniem zautomatyzowania procesu i ilością nowoczesnych, technologicznych rozwiązań.

Oto kilka przykładów suszarek oferowanych przez Kannegiesser Sorvana Polska

Składarka Kannegiesser TFS.II

Składarka jest przeznaczona dla małoformatowego asortymentu prania. Najlepiej sprawdzi się przy obsłudze szpitali, hoteli, pensjonatów, ale już w przypadku sieci hoteli może okazać się niewystarczająca, choć jest bardzo wydajna i zapewnia bardzo wysoką jakość usług.

TFS.II ma regulowaną pozycję podawania, sortuje automatycznie według rozmiaru podawanego asortymentu, a parametry zapewniają o wysokiej wydajności urządzenia. Jeśli zaś chodzi o zakres asortymentu, to jest on dość szeroki, obejmuje na przykład prześcieradła, prześcieradła z gumką, poszwy, worki, ręczniki itp.

Składarka Lapauw Unifold

Nowoczesna składarka wielotorowa, daje możliwość składania w sztaplarkach wzdłuż i w poprzek oraz albo w dużych, albo w małych częściach. Bardzo wysoka wydajność składania. Składanie wzdłużne jest wymuszane podmuchem powietrza, a składanie poprzeczne odbywa się za pomocą miecza. Sterowanie procesem składania odbywa się elektronicznie za pomocą specjalnego mikroprocesora. Składarka ta wyposażona jest w ekran dotykowy . Ten rodzaj składarki to urządzenie wolnostojące, doskonale sprawdza się zarówno w mniejszych pralniach jak i w pralniach przemysłowych.