ul. Brzeska 51 08-102 Siedlce 845-237-485 kontakt@jobbing.org.pl

Akcesoria do pralni

Jeszcze kilkanaście lat temu pralnia kojarzyła się z pralką ( nierzadko ręczną, a w najlepszym razie wirnikową, bo pralki automatyczne o zaledwie trzech programach prania miała co dziesiąta rodzina ) wodą, mydłem i kilkoma rodzajami proszku. Dziś usługi pralnicze to nowoczesne technologie, nowoczesne skomputeryzowane maszyny pralnicze, doskonałe wyposażenie oraz profesjonalna, kompleksowa obsługa każdego klienta, bez względu na to czy to jest pojedynczy człowiek zanoszący do pralni swoje ubranie, czy jest to kopalnia, pensjonat, szpital czy cała sieć hoteli. W każdym przypadku wysoki standard obsługi musi iść w parze z bardzo wysoką jakością usługi pralniczej, czyli po prostu jakość prania i czyszczenia musi być i jest na bardzo wysokim poziomie.

Oczywiście kluczowe są maszyny pralnicze jakie pracują w pralniach - park maszynowy pralnic, wirówek, pralnico wirówek, agregatów chemicznych, magli, suszarni, składarek i innych urządzeń musi być na najwyższym światowym poziomie aby spełniać wysokie oczekiwania klientów.

Same maszyny to jednak za mało- równie ważne jest skompletowanie potrzebnych akcesoriów pralniczych, które nie tylko pomagają w obsłudze całego procesu prania a więc najpierw oznakowanie, potem proces prania czyszczenia, suszenia, odwirowania, wymodelowania, prasowania i przygotowania do odbioru. Na każdym etapie tego procesu potrzebne są oczywiście różne akcesoria. Pierwsze to urządzenia służące do oznaczania przeznaczonych do prania rzeczy, potem potrzebne wieszaki ( stojące, jeżdżące, plastikowe, drewniane, metalowe ), urządzenia do ich przesuwania i segregowania, zapinki do różnego typu odzieży i tekstyliów, podkładki do spodni,koszul, bluzek, spódnic, wieszaki jezdne, cała gama wózków ( wózki na bieliznę, wózki transportowe, wózki paletowe itp.), folie, regały, pokrowce, metki, taśmy, zszywacze, szczotki ( w tym szczotki detaszerskie), podkładki, stoły, manekiny, przeróżne rodzaje żelazek, parownic, hydrofixów , dozowników i wiele, wiele innych, których przydatność określa się zazwyczaj podczas pracy. Dobrze dobrane akcesoria w pralni optymalizują proces prania i czyszczenia, skracają czas, który pracownik musi poświęcić na przygotowanie rzeczy do prania i przede wszystkim na ich wykończenie, prasowanie i odpowiednie przygotowanie do wydania, a to wszystko przyczynia się do podniesienia jakości wykonywanych usług pralniczych.